Plechové dveře a speciální zárubně

Plechové dveře jsou tvarově obdobné jako klasické dřevěné dveře, jsou však hladké a bez požární odolnosti a bez odolnosti proti vloupání.

Plechové dveře

ZK PLECHOVÉ DVEŘE NEIZOLOVANÉ

ZK plechové dveře jsou tvarovou obdobou klasických dřevěných dveří, skládají se ze dvou částí: užší části (vany) a širší části (víka). Jsou hladké, bez požární odolnosti. Jednokřídlové jsou standardně vyrobeny z pozinkovaného plechu o síle 0,55 mm (lze použít i plech 0,8) dvoukřídlé jsou vyrobeny vždy z pozinkovaného plechu 0,8mm, který zaručuje vysokou odolnost proti korozi a umožňuje použití téměř všech povrchových úprav. Dveře jsou osazeny zámkem FABDOS. V místě závěsů jsou dveře zesíleny dřevěnými a u zámku plastovými výztuhami. Ocelový plášť je vyplněn papírovou voštinou. Dveře jsou osazeny dveřními závěsy 80/10 VD M8 Ni.

ZK plechové dveře lze vyrobit i jako dvoukřídlové, fixace pasivního křídla je zajištěna zadlabacími zastrčeni.

ZK PLECHOVÉ DVEŘE IZOLOVANÉ

Plechové dveře ZK izolované jsou tvarovou obdobou klasických dřevěných dveří, skládají se ze dvou částí: užší části (vany) a širší části (víka). Jsou hladké, bez požární odolnosti. Jednokřídlové i dvoukřídlové jsou vždy vyrobeny z pozinkovaného plechu o síle 0,8 mm, který zaručuje vysokou odolnost proti korozi a umožňuje použití téměř všech povrchových úprav. Dveře jsou osazeny zámkem FABDOS. V místě závěsů jsou dveře zesíleny dřevěnými a u zámku plastovými výztuhami. Ocelový plášť je vyplněn tepelně izolačním materiálem (polystyren). Dveře jsou atestovány na tepelnou a zvukovou prostupnost. Tyto atesty platí pouze pro dveře jednokřídlové. Dveře jsou osazeny dveřními závěsy 80/10 VD M8 Ni.

ZK plechové dveře izolované lze vyrobit i jako dvoukřídlové, fixace pasivního křídla je zajištěna zadlabacími zastrčeni.

POUŽITÍ ZK PLECHOVÝCH DVEŘÍ

Tyto dveře se díky svým výhodám používají v celé řadě prostředí jako jsou kancelářské a správní budovy, půdní vestavby a výrobní prostory, ale také pro obytné kontejnery a z nich zhotovené modulární stavby. Díky svému plášti z žárově pozinkovaného plechu se výborně hodí do sklepních prostor. Dveře lze jednoduše udržovat jednoduchým omytím.

V případě požadavku o zajištění větrání místnosti, zhotovíme do plechových dveří větrací prolisy. Rozměr může být libovolný. Cena v ceníku je za běžný prolis. Atypické provedení jsme schopni zajistit po konzultaci. V případě zhotovení prolisu nejsou zajištěny výše uvedené vlastnosti.

ZÁRUBNĚ

Zárubně BEDEX.

Jsou určeny pro dodatečnou montáž do hotových vnitřních stavebních otvorů. Značnou výhodou je suchá montáž ve finální fázi výstavby. Standardně je dodáváme bez podlahového zapuštění. S našimi zárubněmi získáte opravdovou přesnost zpracování. Profilování je prováděno na ohraňovacích lisech TRUMPF.

  • Materiál: žárově pozinkovaný plech (1,5 mm)

Zárubeň dvoudílná - typ K

Obložková zárubeň typ K pro dodatečnou montáž je estetickým řešením pro zabudování do hotových stavebních otvorů ve finální fázi výstavby. Hojně je tato zárubeň montována do obytných, sanitárních kontejnerů a modulárních staveb. Je oboustranná (pravolevá), osazena závěsovými kapsami, součástí dodávky jsou i závěsy V 8100 a pryžové těsnění šedé barvy do drážky zárubně. Na přání lze k zárubni dodat i panty 3dílné. Zárubeň lze vyrobit na sílu stěny 70 – 300 mm.

 Zárubeň dvoudílná - typ K - svislý řez

 Zárubeň dvoudílná - typ K - vodorovný řez

 Zárubeň dvoudílná - typ K - detail

Zárubeň rohová

Rohová zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových stavebních otvorů, je oboustranná (pravolevá), osazena závěsovými kapsami. Součástí dodávky jsou i dva závěsy V 8100 a pryžové těsnění šedé barvy drážky zárubně. Na přání lze k zárubni dodat i 3dílné panty.

Zárubeň lze používat ve dvou variantách:
 Zárubeň rohová - detail

Zárubeň jednodílná do sádrokartonu - typ RS

Nákresy zárubně:

 Zárubeň jednodílná do sádrokartonu - typ RS - svislý řez

 Zárubeň jednodílná do sádrokartonu - typ RS - vodorovný řez

Zárubeň jednodílná - typ RP

Jednodílná zárubeň typ RP je určena pro dodatečnou montáž, zejména jako vnější zárubeň do obytných, sanitárních kontejnerů a modulárních staveb, kde je používána v kombinaci s plechovými ZK dveřmi MRB. Je oboustranná (pravolevá) osazena závěsovými kapsami. Součástí dodávky jsou i závěsy V 8100 a pryžové těsnění šedé barvy do drážky zárubně. Na přání lze k zárubni dodat i 3dílné panty. Síla stěny, na kterou se zárubeň vyrábí, je určena čísly 1 – 3.
 Zárubeň jednodílná - typ RP - svislý řez

 Zárubeň jednodílná - typ RP - vodorovný řez

 Zárubeň jednodílná - typ RP - detail 1

 Zárubeň jednodílná - typ RP - detail 2

Zárubeň jednodílná - typ ZPK

 Výkres zárubně ZPK MRB Sazovice

Zárubeň jednodílná - typ ZPK do SDK

 Výkres zárubně ZPK do SDK MRB Sazovice

Neváhejte nás kontaktovat s žádostí o další informace v rámci jednotlivých typů našich zárubní!

Rozměry

Tabulka normovaných rozměrů podle DIN:

Světlý stavební rozměrSvětlý průchozí rozměrVnější rozměr dveřního křídla
ŠířkaVýškaŠířkaVýškaŠířkaVýška
625200056119686101985
750686735
875811860
1000936985

Tabulka normovaných rozměrů podle ČSN:

Jmenovitý stavební rozměrSvětlý stavební rozměrSvětlý průchozí rozměrVnější rozměr dveřního křídlaVnitřní rozměr dveřního křídla
ŠířkaVýškaŠířkaVýškaŠířkaVýškaŠířkaVýškaŠířkaVýška
66520026752007600197065019856201970
765775700750720
865875800850820
965975900950920

DALŠÍ DOPROVODNÉ SLUŽBY

Doprovodné služby BEDEX

Využijte našeho bezplatného poradenství a udělejte svůj domov či jiný objekt bezpečnějším místem! Jsme připraveni na všechny vaše dotazy.

Jsme schopni vám také zajistit bezplatnou návštěvu našich techniků, protože víme, jak je váš čas drahý. Ti vám budou připraveni pomoci se všemi vašimi dotazy a přáními.

Našim klientům také rádi na základě poptávky zhotovíme závaznou cenovou nabídku, která bude obsahovat termín dodání, povrchové dispozice a platební podmínky.

Všechny naše produkty rozvážíme po celé České republice i Slovensku. V rámci Zlínského kraje také našim zákazníkům poskytujeme odborné montáže skrze naše vyškolené techniky.

Prodejci, kteří se chtějí zaměřit na naše portfolio produktů, musejí projít odborným školením. Obchodním zástupcům také poskytujeme odborné rady a pomoc během celé doby naší spolupráce. Koncový zákazník pak díky tomu vždy dostane tu nejlepší možnou kvalitu produktů i služeb.